Cariere

Va multumim pentru interesul aratat fata de compania noastra. Daca doriti sa faceti parte din echipa MAXMETAL, va informam ca avem urmatoarele posturi vacante:  sef atelier (sectia mecano-sudura), sudor MIG-MAG, agent de vanzari. Asteptam CV-urile dvs. pe adresa de e-mail: maxmetal@maxmetal.ro, iar pentru programare la interviu puteti suna la nr. de telefon: 0728 330 785.

Sef atelier (sectia mecano-sudura)

Responsabilitati:

  • Coordoneaza o echipa de prelucratori prin aschiere, debitatori, lacatusi, montatori si sudori de cca. 20 persoane ;
  • Responsabil cu respectarea tuturor procedurilor referitoare la pregatirea si desfasurarea proceselor din atelierul pe care-l conduce ;
  • Responsabil pentru respectarea masurilor de securitate in munca pentru procesele de prelucrare prin aschiere, debitare, montaj si sudura ;
  • Responsabil pentru atingerea obiectivelor de calitate, cost si termene;
  • Responsabil pentru adminstrarea echipei din punct de vedere in ceea ce priveste calitatea muncii, programul de lucru, echipamentele de protectie;
  • Responsabil pentru gestionarea mijloacelor de productie din atelier;
  • Participa la elaborarea tehnologiilor de montaj si sudura ;
  • Asigura asistenta tehnica pe parcursul executiei seriilor in atelierul de productie;
  • Participa activ la procesele de imbunatatire continua a proceselor, in special a procesului de sudura;
  • Asigura suport pentru formarea de personal calificat intern si formarea continua;

Formatie si Profil:

  • Studii medii tehnice: proces sudura de preferat, mecanic obligatoriu;
  • Cunostinte solide desen tehnic structuri metalice;
  • Experienta in coordonarea echipelor de muncitori calificati (sudori/ lacatusi confectii metalice);
  • Certificari in domeniu: de preferat;
  • Experienta: minim 1 an pe o pozitie similara;
  • Energic, disciplinat;
  • Capacitate de analiza si sinteza.

Seful de atelier se subordoneaza Directorului de Productie. Se lucreaza intr-un singur schimb de 8 ore. Se ofera salariu negociabil, bonuri de masa si transport.

Sudor MIG-MAG

  • Pregatirea materialelor de sudat;
  • Indepartarea stropilor si curatarea cordonului de sudura folosind echipamentele din dotare;
  • Sudura MIG-MAG;
  • Masuratori ale pieselor de sudat/sudate.

  • Minim 1 an de experienta ca sudor (Mig-Mag);
  • Abilitati de comunicare si munca in echipa;
  • Cunostiinte medii desen tehnic.

Sudorul se subordoneaza Sefului de Atelier. Se lucreaza intr-un singur schimb de 8 ore. Se ofera salariu negociabil, bonuri de masa si transport. Anuntul este adresat doar persoanelor care au domiciliul pe raza judetului BRASOV (nu se ofera cazare).

Contactează-ne:

Please leave this field empty.